Vi som jobbar här

Vi på World Childhood Foundation arbetar för att förebygga att barn utsätts för våld och sexuella övergrepp. Childhood har kontor i Sverige, Tyskland, USA och Brasilien. På kontoret i Stockholm är vi 14 medarbetare.

Paula Guillet de Monthoux

Generalsekreterare
paula@childhood.org
+46(0)73 673 94 92

Carin Almgren

Volontär
carin.almgren@childhood.org
+46(8)551 175 00

Åsa Andreasson Åkerström

Kommunikationsansvarig
asa.andreasson@childhood.org
+46(0)72 724 4308

Joel Borgström

Projekthandläggare för Kambodja, Nepal, Sverige och Thailand
joel.borgstrom@childhood.org
+46(0)708 116 160

Susanne Drakborg

Projekthandläggare för Lettland, Litauen, Polen, Sverige, Ukraina och Vitryssland
susanne.drakborg@childhood.org
+46(0)70 99 49 69

Kajsa Hagskog

Projektledare företagssamarbeten
kajsa.hagskog@childhood.org
+46(0)708 26 73 14

Britta Holmberg

Programchef, vice generalsekreterare och projekthandläggare för Ryssland
britta.holmberg@childhood.org
+46(0)72 724 4305

Annica Malmqvist

Ekonomi
ekonomi@childhood.org
+46(8)551 175 00

Ellika Mårtensson

Affärsansvarig företagssamarbeten
ellika.martensson@childhood.org
+46(0)70 190 4845

Åsa Olsson

Projekthandläggare för Kambodja, Nepal, Sverige och Thailand
asa.olsson@childhood.org
+46(0)72 724 43 11

Elisabeth Ramerius

Affärsansvarig privatmarknaden
elisabeth.ramerius@childhood.org
+46(0)72 724 4304

Ulrikah Reihs

Projekthandläggare Kina, Moldavien, Sydafrika och Sverige
ulrikah.reihs@childhood.org
+46(0)72 724 4309

Elena Svensson

Ekonomi
ekonomi@childhood.org
+46(8)551 175 00

Jeanette Tyllström

Executive assistant
jeanette.tyllstrom@childhood.org
+46(8)551 175 00